Alışveriş ve Hediyeler Anne ve Çocuk Aşk ve İlişkiler Bilim ve Teknoloji Dekorasyon Dizi ve Filmler Eğlence ve Mizah Fırsatlar Gezi ve Etkinlik Gündem Güzellik ve Bakım Hayvanlar Hobi ve Boş Zaman İş Hayatı Kitap Kurumsal Öneriler Moda ve Stil Müzik Okul ve Eğitim Oyunlar Politika Sağlık Sanat ve Kültür Spor ve Egzersiz Tatil ve Seyahat TLC Dizileri Yemekler ve Mutfak
Özel Hayatinizdan Uzak Tutmaniz Gereken 4 Insan Profili
Özel Hayatinizdan Uzak Tutmaniz Gereken 4 Insan Profili
  • Eğlence ve Mizah
  • 2
  • 7 ay önce
  • 251

“İnsanın en büyük hatalarından biri de, doğru zamanı yanlış kişilerle doldurmaktır.” diyor Charles Bukowski.

Biraz düşündüğümüzde aslında aynı hatayı hepimizin yaptığını görmek çok da zor değil. Kimisini kırmaktan korktuğumuz, kimisini ise hayatımızdan çıkarmak imkânsız olduğu için bazen de bile bile yaparız bu hatayı. Ancak bu kişiler her kim olursa olsun siz farkında olmasanız da hayata karşı tavrınızı olumsuz yönde etkileyeceği gerçeğini göz ardı etmeniz daha mutsuz daha yalnız olmanızdan başka hiçbir şeye sebep olmayacaktır. Siz siz olun bu insanları hayatınızdan uzak tutun.

1 Her Şeyi En Çok Bilenler

Hangimizin hayatında yok ki bu tipler? O dur ki her şeyin en iyisi bilir ve ondan başka hiç kimsenin verdiği bilgi doğru olamaz. Üstelik bu tiplerin, hayatta yapmaya çalıştığınız bütün atılımlarında önünü kesecek bir sürü de hikayesi olur. Tam söze başlayıp projenizden bahsedecekken –ki muhtemelen ağzınızdan henüz birkaç söz bile çıkmamıştır- ne diyeceğinizin tamamını anlayıp düşüncelerinizin yanlış olduğuna kanaat getirmiş üstüne akılda vermeye başlamıştır. Bu tiplerin size hiçbir fayda sağlayamayacağını kendi hayatlarından gözlemleyebilirsiniz.

2 Herkesi Sürekli Eleştiren ve Her Şeyden Şikâyet Edenler

Bu insanların hayatta mutlu olduğu bir ana şahit olmanız oldukça zordur. Hani bu tavırları sadece kendilerini etkilese hiç önemli değil de, birlikte geçirdiğiniz zamanlarda sizin de canınızı sıkmaktan başka hiçbir şeye yaramazlar. Hiçbir şeyde olumlu bir yan göremeyen bu insanlar şikayet ettikleri ve eleştirdikleri kadar çözüm aramadıkları için hayatlarında muhtemelen yolunda giden bir şeyde yoktur.

 

3 Sadece Kendini Düşünler

Ben ben ben ben! Sadece ben! Evet, dünya o var olduğu için vardır zaten. Bu tiplerde gözlemleyebileceğiniz en tipik şey, herkese istedikleri gibi davranabilme hakkına sahip olduğunu sanmalarıdır. Ancak kendilerinin o, sözüm ona çizgileri aşıldı mı kıyameti koparırlar. Hele bir de umursamaz tavırları yok mudur bu kişilerin aman Allah uzak etsin diyeceğiniz türdendir bunlar.

4 Siz Konuştuğunuzda Cümlenizi “ama” Diyerek Bölenler

“Haklısın, ama…”, “tamam, ama...” şeklinde tipik giriş cümleleri ile başlayan bu konuşma sonunda bütün planlarınızı bir kenara bırakıp bütün hayallerinizden vazgeçtiğiniz bir halde bulmanız işten bile değildir. Her şeyi çok bilen insan profilleri ile oldukça benzerlik gösteren bu şahısların da yaşadığı sıra dışı deneyimlerle size ders çıkarabilmeniz için anlatabileceği binlerce hikaye duyabilirsiniz.

 

Bu dört insan modelinin elbette binlerce çeşidi vardır. Ancak bunları hayatınızdan çıkarmayı ya da en azından uzak tutmayı başardığınız takdirde daha mutlu ve daha pozitif biri olacaksınız.

  • çok bilmiş
  • uzak olsun
  • şikayet edenler
Öneriyi Değerlendir
DİĞER ÖNERİLER
Yorumları Görüntüle
Facebook Yorumları
0 Yorum
Üye Yorumları
2 Yorum

Öneriyi Yorumla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tlc'nin En Güzel Dizilerinden: Alaska'yı Mesken Tuttuk
2015 yılından bu yana yayında olan ve CNBC-e’nin yerini alan, yüksek kalitede uluslararası kurgu ve gerçeğe dayalı eğlence programlarından oluşan TLC'nin en güzel dizilerinden birini sizin için incele
Anaokulu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Okul öncesi eğitim dönemi çocukların karakterlerinin geliştiği paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte yaşamayı öğrendikleri dönemdir.Uzmanlar bu eğitim döneminde okul seçiminin ve...
2017&2018 Yili Gelinlik Önerileri
Düğün hazırlıkları sırasında alışverişin en zevkli ve bir o kadar da telaşlı kısmını gelinlik seçimi oluşturuyor. Alışveriş esnasında hem daha hızlı hem de en doğru kararı verebilmek için alışverişe ç
Gelmiş Geçmiş En Iyi Mini Dizi Fargo
"Tecrübelerime göre, bir adamın, burnunu kırmasına göz yumarsan adam bir dahakine boynunu kırmaya çalışır."
Krispy Kreme Yeşil Elmali Italyan Sodasi
Krispy kreme'de denediğim yeşil elmalı italyan sodası ve donut
Golden Rose Hologrphic 01 Numara
Golden rose holographic 01 numara oje
Escobar'ın Kayıp Milyonları
Uyuşturucu baronu Pablo Escobar, 50 milyar dolarlık servetini toprağa gömerek sakladı ve bu paranın büyük bir kısmı hala bulunamadı. 
Mini Öneri: Tuvalet Eğitimi
Uzay, uzay gemisi için son sınır olabilir, sizin evinizde de bezinden kurtulmak, çocuğunuz için bebeklik sınırını aşmaktır. Bu konu gereğinden fazla önemsenmektedir.
Bilindik Müziklerden Sıkılanlara Gelsin: Yüzyüzeyken Konuşuruz
Dinlerken kendinizi biriyle sohbet ediyormuş gibi hissedeceğiniz ve beraberinde bir demlik dolusu çay içmenize vesile olacak bir gruptan bahsedeceğiz ama en iyi biz bunu Yüzyüzeyken Konuşuruz
Bütün Pazartesi Sıkıntınızı Alıp Içinizi Isıtacak Güzel Bir Parça: Pazar Ve Ertesi
Bi de pazar ve ertesi olunca ben zorlanırım, gülümsemem. Yine de sen olunca ben huzur bulur kötü düşünemem... Sensizlikten gayrı bir derdim yok
En Etkili Ingilizce Öğrenme Sitesi
Kurslara gittiniz, yabancı diziler izlediniz, kelime ezberleyip duruyorsunuz, olmuyor mu? Nerede hata yapıyoruz? Bu site tam da eksik olan ihtiyacımızı karşılıyor.
Unutulmaz Filmlerde Bu Hafta: Umudunu Kaybetme
Birinin sana bir şey yapamazsın demesine izin verme. Hatta benim bile! Bir hayalin varsa onu koruman gerek. İnsanlar bir şey yapamaz ve senin de yapamayacağını söylerler.
Öneriyi
DUYUR