Alışveriş ve Hediyeler Anne ve Çocuk Aşk ve İlişkiler Bilim ve Teknoloji Dekorasyon Dizi ve Filmler Eğlence ve Mizah Fırsatlar Gezi ve Etkinlik Gündem Güzellik ve Bakım Hayvanlar Hobi ve Boş Zaman İş Hayatı Kitap Kurumsal Öneriler Moda ve Stil Müzik Okul ve Eğitim Oyunlar Politika Sağlık Sanat ve Kültür Spor ve Egzersiz Tatil ve Seyahat TLC Dizileri Yemekler ve Mutfak
Bilindik Müziklerden Sıkılanlara Gelsin: Yüzyüzeyken Konuşuruz
Bilindik Müziklerden Sıkılanlara Gelsin: Yüzyüzeyken Konuşuruz
  • Müzik
  • 0
  • 7 ay önce
  • 252

Müzik hayatına 2011 yılında başlayan ve indie pop (bağımsız pop) türünde alternatif rock müzik yapan Yüzyüzeyken Konuşuruz'un, şarkı sözlerini yazan Kaan Boşnak'ın akustik gitar eşliğinde söylediği şarkıları bir arkadaşının kayda alıp Vimeo'ya yüklemesiyle başladığı bu yolculuk,  bir süre sonra yoğun ilgi görmeye başlayınca eski arkadaşları ile bir araya gelip bir gup kurulmasıyla devam etti. Her müzik grubunda olduğu gibi birsüre sonra o kadro değişti ve grubun kemik kadrosunun belirlenmesi de bu şekilde oldu. Kaan Boşnak ve Engin Sevik'e sonraki aşamada eşlik eden yeni üyeler de dahil olmaya başladı. Ve böylelikle albümleri birlikte kaydettikleri grupta netlemiş oldu.

Grup isminin hikayeside bir hayli ilginç. Akustik performanslarımın çekimini yapan arkadaşı Ozan ile internet üzerinde konuşurken ismin ne olacağına dair konuşmaya başladıkları her sefer  “daha sonra yüzyüzeyken konuşuruz” demeleri üzerine bir süre sonra  grubun isminin de Yüzyüzeyken Konuşuruz olmasına karar vermişler. 

Yüzyüzeyken Konuşuruz gitar ve vokalde Kaan Boşnak, elektrik gitarda Engin Sevik, bas gitarda Can Tunaboylu ve davulda Can Kalyoncu'dan oluşan kadrosuyla, başlangıçta “indie-folk” olarak adlandırdıkları müzik tarzlarını, yaptıkları deneylerle sürekli evrimleştirerek, elektronik unsurlara ve dans beatlerine de yer verdikleri, maceracı bir doğrultuda yoluna devam ediyor.

Biz de bu güzel grubun güzel parçalarından sizlere öneri sunmadan edemedik. Öyleyse Yüzyüzeyken Konuşuruz'un en güzel parçaları için bir öneri de bizden ;)

Albümleri : Evdekilere Selam, Otoban Sıcağı

Yüzyüzeyken Konuşuruz - Bir Sinema Filmine Bilet Almışım

Yüzyüzeyken Konuşuruz - Ateş Edecek Misin?

Yüzyüzeyken Konuşuruz - Ölmemişiz

 

  • Yüz Yüze
  • Kaan Boşnak
  • Engin Sevik
  • indie pop
  • Alternatif Müzik
Öneriyi Değerlendir
DİĞER ÖNERİLER
Yorumları Görüntüle
Facebook Yorumları
0 Yorum
Üye Yorumları
0 Yorum

Öneriyi Yorumla
Henüz yorum yapılmamış..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tlc'nin En Güzel Dizilerinden: Alaska'yı Mesken Tuttuk
2015 yılından bu yana yayında olan ve CNBC-e’nin yerini alan, yüksek kalitede uluslararası kurgu ve gerçeğe dayalı eğlence programlarından oluşan TLC'nin en güzel dizilerinden birini sizin için incele
Anaokulu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Okul öncesi eğitim dönemi çocukların karakterlerinin geliştiği paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte yaşamayı öğrendikleri dönemdir.Uzmanlar bu eğitim döneminde okul seçiminin ve...
2017&2018 Yili Gelinlik Önerileri
Düğün hazırlıkları sırasında alışverişin en zevkli ve bir o kadar da telaşlı kısmını gelinlik seçimi oluşturuyor. Alışveriş esnasında hem daha hızlı hem de en doğru kararı verebilmek için alışverişe ç
Özel Hayatinizdan Uzak Tutmaniz Gereken 4 Insan Profili
“İnsanın en büyük hatalarından biri de, doğru zamanı yanlış kişilerle doldurmaktır.” diyor Charles Bukowski.
Gelmiş Geçmiş En Iyi Mini Dizi Fargo
"Tecrübelerime göre, bir adamın, burnunu kırmasına göz yumarsan adam bir dahakine boynunu kırmaya çalışır."
Krispy Kreme Yeşil Elmali Italyan Sodasi
Krispy kreme'de denediğim yeşil elmalı italyan sodası ve donut
Golden Rose Hologrphic 01 Numara
Golden rose holographic 01 numara oje
Escobar'ın Kayıp Milyonları
Uyuşturucu baronu Pablo Escobar, 50 milyar dolarlık servetini toprağa gömerek sakladı ve bu paranın büyük bir kısmı hala bulunamadı. 
Mini Öneri: Tuvalet Eğitimi
Uzay, uzay gemisi için son sınır olabilir, sizin evinizde de bezinden kurtulmak, çocuğunuz için bebeklik sınırını aşmaktır. Bu konu gereğinden fazla önemsenmektedir.
Bütün Pazartesi Sıkıntınızı Alıp Içinizi Isıtacak Güzel Bir Parça: Pazar Ve Ertesi
Bi de pazar ve ertesi olunca ben zorlanırım, gülümsemem. Yine de sen olunca ben huzur bulur kötü düşünemem... Sensizlikten gayrı bir derdim yok
En Etkili Ingilizce Öğrenme Sitesi
Kurslara gittiniz, yabancı diziler izlediniz, kelime ezberleyip duruyorsunuz, olmuyor mu? Nerede hata yapıyoruz? Bu site tam da eksik olan ihtiyacımızı karşılıyor.
Unutulmaz Filmlerde Bu Hafta: Umudunu Kaybetme
Birinin sana bir şey yapamazsın demesine izin verme. Hatta benim bile! Bir hayalin varsa onu koruman gerek. İnsanlar bir şey yapamaz ve senin de yapamayacağını söylerler.
Öneriyi
DUYUR