Alışveriş ve Hediyeler Anne ve Çocuk Aşk ve İlişkiler Bilim ve Teknoloji Dekorasyon Dizi ve Filmler Eğlence ve Mizah Fırsatlar Gezi ve Etkinlik Gündem Güzellik ve Bakım Hayvanlar Hobi ve Boş Zaman İş Hayatı Kitap Kurumsal Öneriler Moda ve Stil Müzik Okul ve Eğitim Oyunlar Politika Sağlık Sanat ve Kültür Spor ve Egzersiz Tatil ve Seyahat TLC Dizileri Yemekler ve Mutfak
Çocuğunuza Kodlama Eğitimi Vermek Için 7 Sebep
Çocuğunuza Kodlama Eğitimi Vermek Için 7 Sebep
  • Okul ve Eğitim
  • 1
  • 6 ay önce
  • 207

Tüketim hepimizi körelten bir çılgınlık. Hayatımızda çoğu üretebileceğimiz malzemeleri tüketmeyi tercih ediyoruz. Sadece malzemeler değil, google ve diğer arama motorları sayesinde bilgiyi de tüketmeye başladığımızı düşünüyorum. Ve en önemlisi ne yazık ki hayatımızı kolaylaştırmaya yarayacak teknolojiyi de sadece tüketim aracı olarak kullanıyoruz. Halbuki  Amerika ve Avrupada özellikle İsrailde çocuklara kodlama eğitimi veriliyor. Çocuklar oynayacakları oyunları kendileri yapıyor bundan para kazanıyor. Bazı mobil uygulamalar geliştirip düşünüp tasarladıklarını 3D yazıcılardan çıkartıyorlar. Robotlar geliştirip hayallerini gerçeğe dönüştürüyorlar. Peki bu eğitimi niçin çocuklarımıza aldırmalıyız? 

1)Sabahtan akşama bilgisayar başından kalkmayan çocuklarımız neden bir şeyler üretmesin? Kendi oyunlarını yapmasın? Hayallerini gerçeğe dönüştürmesin?

2) kodlama eğitimi günlük hayatta karşılaşılan problemlerin de uygun yöntemle çözülmesi eğitimidir. 

3) robotları programlama onların parçalarını birleştirme tasarlama, düşünme becerilerini geliştirmenin yanında el becerisini ve koordinasyonunu arttırmada önemli rol oynar.

4) Araştırmalar göstermiştir ki haftada bir gün 90 dk düzenli bir şekilde zekayı zorlayacak uğraşın olması zeka testinde 30 puan kadar artmasını sağlamıştır. Çocuklarımızın zihinlerini köreltmek yerine niçin gelişmesine fırsat vermeyelim.

5) Telefon, tablet, bilgisayar hayatımızın vazgeçilmezleri haline geldi. Elimizin altındaki akıllı gördüğümüz cihazların nasıl işlediğini bilmek gerektiğinde bunları daha bilinçli yönetmek için kodlama eğitimi hepimiz için şart olmuştur.

6)Kodlama yalnızca bir dil değil aynı zamanda mantık matematik fen ve teknolojinin birleşimi STEM eğitimidir. Matematikçi olarak şunu ifade etmeliyim ki kodlama dilini kullanabilen bir öğrenci matematikte de pek çok beceriyi edinmiştir.

7) Belki nasıl olsa bir çok farklı kodlama çeşidi çıkar bu da eskir diyorsanız unutmayın teknolojiler eskir ve değişir ama arkasındaki mantık hep aynı kalır. Önemli olan teknolojinin mantığını anlamaktır? 

Daha o kadar çok sebep sayılabilir ki konuyu uzatmadan yeni bir kodlama yazısına erteliyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların kıyafetlerine önem verdiğimiz kadar zihinlerini geliştirmelerine ve çağın gereklerine ayak uydurmalarına da önem vermeliyiz.

Kodlama günümüz için önemli bir eğitimdir ve farkındalık oluşturulmalıdır.

 

  • Kodlama
  • eğitim
  • bilişim
  • robotik kodlama
Öneriyi Değerlendir
DİĞER ÖNERİLER
Yorumları Görüntüle
Facebook Yorumları
0 Yorum
Üye Yorumları
1 Yorum

Öneriyi Yorumla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tlc'nin En Güzel Dizilerinden: Alaska'yı Mesken Tuttuk
2015 yılından bu yana yayında olan ve CNBC-e’nin yerini alan, yüksek kalitede uluslararası kurgu ve gerçeğe dayalı eğlence programlarından oluşan TLC'nin en güzel dizilerinden birini sizin için incele
Anaokulu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Okul öncesi eğitim dönemi çocukların karakterlerinin geliştiği paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte yaşamayı öğrendikleri dönemdir.Uzmanlar bu eğitim döneminde okul seçiminin ve...
2017&2018 Yili Gelinlik Önerileri
Düğün hazırlıkları sırasında alışverişin en zevkli ve bir o kadar da telaşlı kısmını gelinlik seçimi oluşturuyor. Alışveriş esnasında hem daha hızlı hem de en doğru kararı verebilmek için alışverişe ç
Özel Hayatinizdan Uzak Tutmaniz Gereken 4 Insan Profili
“İnsanın en büyük hatalarından biri de, doğru zamanı yanlış kişilerle doldurmaktır.” diyor Charles Bukowski.
Gelmiş Geçmiş En Iyi Mini Dizi Fargo
"Tecrübelerime göre, bir adamın, burnunu kırmasına göz yumarsan adam bir dahakine boynunu kırmaya çalışır."
Krispy Kreme Yeşil Elmali Italyan Sodasi
Krispy kreme'de denediğim yeşil elmalı italyan sodası ve donut
Golden Rose Hologrphic 01 Numara
Golden rose holographic 01 numara oje
Escobar'ın Kayıp Milyonları
Uyuşturucu baronu Pablo Escobar, 50 milyar dolarlık servetini toprağa gömerek sakladı ve bu paranın büyük bir kısmı hala bulunamadı. 
Mini Öneri: Tuvalet Eğitimi
Uzay, uzay gemisi için son sınır olabilir, sizin evinizde de bezinden kurtulmak, çocuğunuz için bebeklik sınırını aşmaktır. Bu konu gereğinden fazla önemsenmektedir.
Bilindik Müziklerden Sıkılanlara Gelsin: Yüzyüzeyken Konuşuruz
Dinlerken kendinizi biriyle sohbet ediyormuş gibi hissedeceğiniz ve beraberinde bir demlik dolusu çay içmenize vesile olacak bir gruptan bahsedeceğiz ama en iyi biz bunu Yüzyüzeyken Konuşuruz
Bütün Pazartesi Sıkıntınızı Alıp Içinizi Isıtacak Güzel Bir Parça: Pazar Ve Ertesi
Bi de pazar ve ertesi olunca ben zorlanırım, gülümsemem. Yine de sen olunca ben huzur bulur kötü düşünemem... Sensizlikten gayrı bir derdim yok
En Etkili Ingilizce Öğrenme Sitesi
Kurslara gittiniz, yabancı diziler izlediniz, kelime ezberleyip duruyorsunuz, olmuyor mu? Nerede hata yapıyoruz? Bu site tam da eksik olan ihtiyacımızı karşılıyor.
Öneriyi
DUYUR