Alışveriş ve Hediyeler Anne ve Çocuk Aşk ve İlişkiler Bilim ve Teknoloji Dekorasyon Dizi ve Filmler Eğlence ve Mizah Fırsatlar Gezi ve Etkinlik Gündem Güzellik ve Bakım Hayvanlar Hobi ve Boş Zaman İş Hayatı Kitap Kurumsal Öneriler Moda ve Stil Müzik Okul ve Eğitim Oyunlar Politika Sağlık Sanat ve Kültür Spor ve Egzersiz Tatil ve Seyahat TLC Dizileri Yemekler ve Mutfak
Kitap Alışkanlığı Edinmek Üzerine Bir Öneri Yazısı
Kitap Alışkanlığı Edinmek Üzerine Bir Öneri Yazısı
 • Kitap
 • 0
 • 6 ay önce
 • 160

Toplulumuzun genel sorunu olan 'kitap okumak çok sıkıcı'algısını artık bir rafa koymanın zamanı geldi! Bu algı bir çok insan tarafından normal karşılansa da insanlar artık gözlerini ve zihinlerini biraz daha açıp bu önemli eylemi kendisi ve toplum için yapmalı. Kendimizi geliştirmenin en önemli yolu bildiğiniz üzere haliyle kitap okumaktan geçiyor. Kitapları gerçekten severek isteyerek ve içlerinden gelerek okuyan insanların diğer insanlardan farkı da haliyle sosyal ortamlarda hemen fark ediliyor. Hem kitap okumanıza vesile olmak hem de kitap okuma alışkanlığını nasıl kazanabileceğinizi sizlere anlatmak üzere bu yazıyı sizler için hazırladım. Öneri ve tavsiyelerin yer aldığı bu yazımda kendinize uygun kitabı nasıl seçeceğinizden ve kitap okuma alışkanlığını nasıl sürdürebileceğinizden bahsedeceğim.

 •  Kitap okuma alışkanlığının edinilmesinde altın kurallardan biri de kendine uygun, sevebileceğin, okumaktan zevk aldığın, okudukça elinizden hiç bırakmak istemediğin ve sürükleyici bir kitap bulup aynı zamanda da okumaya vakit ayırmaktır. Kendi zevkinize gönlünüze uygun kitabı bulup okumaya başladığınız zaman görüceksiniz ki tam bir kitap sever olmuşsunuz.
 • Bir diğer önemli kural da şudur ki okuduğunuz kitabın sizlerin hayatına olumlu yönde katkısı ve kişisel gelişiminize gerçekten faydası olacağına inanmanız. Söylediğim gibi kendinize faydalı kitaplar alıp okumaya başladığınızda kişiliğinizde ve davranışlarınızda olan poziitif değişimi sizlerde fark edeceksiniz ve bu değişim hem kendinizi hem çevrenizdeki insanları hem de dolayısı ile toplumu olumu yönde etkileyecektir.
 • Kitap okuma alışkanlığını edinmenizle birlikte değişen okuma hızınız,algılama kapasiteniz, zihin açıklığınız ve diksiyonunuzun düzelmesinin yanında daha bir çok önemli gelişmenin günlük hayatınızda sizlere çok büyük yararı olacaktır.
 • Kitap okumak için zamanı iyi ayarlamanız gerekir. Boş vakitlerinizde araya sıkıştırdığınız yarım saatler ya da 20 dakikalar bir kitaba adapte olup can kulağıyla okumanızı sağlamayacak ve dolayısı ile sıkışıtırarak okuduğunuz bu kitaplar muhtemelen size sıkıcı ve saçma gelecektir. Bu yüzden hiçbir zaman kitap okuma alışkanlığını edinemeyebilirsiniz. İşte bu noktada; boş kafa ve bol zaman yaratmalı ve bu süreçte ruhunuzu dinlendirmelisiniz.


Şimdi ellerinizdeki telefonları,bilgisayarları ve televizyonları bırakıp, kendi tarzınıza en uygun kitapları inceleyin. Beğendiğiniz bir kitabı alıp okumaya başlayın ve bu büyülü kitap dünyasının size katacaklarını zamanla görün!

 • kitap alışkanlığı nasıl edinilir
 • kitap önerileri
 • kitap okuyanlara tavsiyeler
Öneriyi Değerlendir
DİĞER ÖNERİLER
Yorumları Görüntüle
Facebook Yorumları
0 Yorum
Üye Yorumları
0 Yorum

Öneriyi Yorumla
Henüz yorum yapılmamış..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tlc'nin En Güzel Dizilerinden: Alaska'yı Mesken Tuttuk
2015 yılından bu yana yayında olan ve CNBC-e’nin yerini alan, yüksek kalitede uluslararası kurgu ve gerçeğe dayalı eğlence programlarından oluşan TLC'nin en güzel dizilerinden birini sizin için incele
Anaokulu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Okul öncesi eğitim dönemi çocukların karakterlerinin geliştiği paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte yaşamayı öğrendikleri dönemdir.Uzmanlar bu eğitim döneminde okul seçiminin ve...
2017&2018 Yili Gelinlik Önerileri
Düğün hazırlıkları sırasında alışverişin en zevkli ve bir o kadar da telaşlı kısmını gelinlik seçimi oluşturuyor. Alışveriş esnasında hem daha hızlı hem de en doğru kararı verebilmek için alışverişe ç
Özel Hayatinizdan Uzak Tutmaniz Gereken 4 Insan Profili
“İnsanın en büyük hatalarından biri de, doğru zamanı yanlış kişilerle doldurmaktır.” diyor Charles Bukowski.
Gelmiş Geçmiş En Iyi Mini Dizi Fargo
"Tecrübelerime göre, bir adamın, burnunu kırmasına göz yumarsan adam bir dahakine boynunu kırmaya çalışır."
Krispy Kreme Yeşil Elmali Italyan Sodasi
Krispy kreme'de denediğim yeşil elmalı italyan sodası ve donut
Golden Rose Hologrphic 01 Numara
Golden rose holographic 01 numara oje
Escobar'ın Kayıp Milyonları
Uyuşturucu baronu Pablo Escobar, 50 milyar dolarlık servetini toprağa gömerek sakladı ve bu paranın büyük bir kısmı hala bulunamadı. 
Mini Öneri: Tuvalet Eğitimi
Uzay, uzay gemisi için son sınır olabilir, sizin evinizde de bezinden kurtulmak, çocuğunuz için bebeklik sınırını aşmaktır. Bu konu gereğinden fazla önemsenmektedir.
Bilindik Müziklerden Sıkılanlara Gelsin: Yüzyüzeyken Konuşuruz
Dinlerken kendinizi biriyle sohbet ediyormuş gibi hissedeceğiniz ve beraberinde bir demlik dolusu çay içmenize vesile olacak bir gruptan bahsedeceğiz ama en iyi biz bunu Yüzyüzeyken Konuşuruz
Bütün Pazartesi Sıkıntınızı Alıp Içinizi Isıtacak Güzel Bir Parça: Pazar Ve Ertesi
Bi de pazar ve ertesi olunca ben zorlanırım, gülümsemem. Yine de sen olunca ben huzur bulur kötü düşünemem... Sensizlikten gayrı bir derdim yok
En Etkili Ingilizce Öğrenme Sitesi
Kurslara gittiniz, yabancı diziler izlediniz, kelime ezberleyip duruyorsunuz, olmuyor mu? Nerede hata yapıyoruz? Bu site tam da eksik olan ihtiyacımızı karşılıyor.
Öneriyi
DUYUR